Már nem csak a Sátras uszodában lehet teljesíteni az úszás félévet

Ha valaki még nem teljesítette a megfelelő számú testnevelés alkalmat, még 2 hét rendelkezésre áll!

A tesi alkalmak teljesítésének lehetőségeit a TSK honlapján található órarendben találja meg mindenki, vagy az alábbi linken.

Az egyetem valamennyi szakán tantervi követelmény írja elő testnevelés tantárgyból a félévi aláírás megszerzését. Az aláírás feltétele a félév elején vállalt követelmény teljesítése.

A tantárgyi követelmények

- úszás (kódja: ts01)
- erőgyakorlat (kódja: ts02)
- aerob állóképesség (kódja: ts03)
- sportági ismeretek (kódja: ts04)

Tantárgyi követelmények

Tudnivalók a tantárgyi követelmények teljesítéséhez:

A követelményeket - félévenként egyet-egyet - tetszőleges sorrendben a képzési időben kell teljesíteni, amit a Testnevelési és Sportközpont az e-leckekönyvben ( NEPTUN rendszerben )„aláírva” bejegyzéssel igazol. Az órarendben rögzített testnevelés foglalkozásokon a testnevelő tanárok részben segítséget nyújtanak a felkészüléshez, részben ellenőrzik a választott követelmény teljesítését. Az a hallgató, aki valamelyik követelményét a negyedik félév végéig nem teljesítette, külön kérésre a TSK vezetőjétől a TVSZ-ben meghatározott szabályozás szerint pótolhatja. A záróvizsgára bocsátás feltétele mind a négy követelmény teljesítése. Ha a hallgató egészségügyi vizsgálatának eredménye azt indokolja, akkor részére a TSK egyéni követelményeket állapít meg, vagy gyógytestnevelési foglalkozást ír elő.

A követelmények alól felmentés, vagy valamelyik követelmény helyettesítése csak szakorvos által kiállított igazolással fogadható el. A igazolást a szorgalmi időszak ötödik hetéig, a teljesítés megkezdésekor kell benyújtani a testnevelő tanárnak.

Az úszás kivételével a tantárgyi követelmények alól mentesül az a hallgató, aki

• a Széchenyi ESE valamelyik szakosztályának igazolt sportolója, és a félév elismerését edzője javasolja.
  • bármely sportegyesületben versenyszerűen sportol és ezt a szorgalmi időszak folyamán mérkőzés
  • vagy versenyjegyzőkönyvvel a TSK-n igazolja.

Azok a hallgatók, akik a TSK által kínált lehetőségek között nem szereplő sporttevékenységet végeznek, igazolással a TSK vezetőjénél kérhetik a testnevelés követelmény elfogadását.

Cím: 9026 Győr Egyetem tér 1. - Mutifunkciós Épület EHÖK iroda

EHÖK elérhetőségek

Facebook oldal

Kisház - ÚT 106 (AKIK)

Hallgatói Információs és Szolgáltató Központ

hétfő - csütörtök: 8:00 - 16:00*

péntek: 8:00 - 14:00*

*ebédszünetben zárva: 12:20-12:50

Szolgatáltatások:

• információ nyújtás: pályázatokról, támogatásokról
  • diákhitel ügyintézés
  • GyőrBike ügyintézés
  • Nyomtatás, fénymásolás, scannelés
  • Sportpártolói
  • stb.

HÖK Események

Levelező tagozat óráinak időpontja 2019. szeptember 20. - 2019. szeptember 21.
Szakirányválasztás 2019. szeptember 23. - 2019. szeptember 28.
Akadémiai Nap (oktatási szünet) 2019. szeptember 24. 10:00 - 12:00
Free to Rock 2019. szeptember 25. 17:00 - 20:00
Nyelvi koktélbár 2019. szeptember 26.
Levelező tagozat óráinak időpontja 2019. szeptember 27. - 2019. szeptember 28.
RGDI TANÉVNYITÓ RENDEZVÉNY 2019. szeptember 27. 09:00 - 10:00
Kutatók Éjszakája 2019. szeptember 27. 13:30 - 23:55
Levelező tagozat óráinak időpontja 2019. október 4. - 2019. október 5.