Esemény neve Lányok Napja - Győr
Kategória Központi események
Típus Rendezvények
Helyszín Széchenyi István Egyetem - Új-Tudástér épület AULA

Idén április 26.-án kerül megrendezésre a Lányok Napja, mely egy országos, interaktív, ingyenes program, amit a NaTE (Nők a Tudományban Egyesület) szervez középiskolás, illetve felső tagozatos általános iskolás lányoknak.
Ez egyben a legnagyobb, lányoknak szóló pályaorientációs kezdeményezés, amely számos országra kiterjed és egész Európában azonos napon rendezik meg.

A rendezvény révén a diákok betekintést nyerhetnek a műszaki egyetemek, kutatóintézetek és cégek életébe.

A „Lányok Napja” akció célja, hogy informálja a lányokat a műszaki, technológiai, mérnöki és informatikai pálya előnyeiről, ezáltal bővítve látókörüket, tágítva a munka világáról alkotott képüket.
A kampány olyan pályaválasztási lehetőségekre hívja fel a lányok figyelmét, amelyekre általában más kampány nem, vagy ritkán gondolnak rá, és egyben ösztönzi őket a rendezvény, hogy ezen fontos döntésüket ne az elvárásokra, hanem valós érdeklődési körükre és képességeikre alapozzák.

weboldal: www.lanyoknapja.hu

Esemény küldése e-mailben E-mail cím
captcha_help_desc
ellenorzes